Szín: barna, zöld, fehér
Anyag: agyag
Kiszerelés:
- 1 kecske
A szobor felületén lévő agyagpor ízlés szerint lemosható.
A kecske a kínai 12 zodiákus egyik jegye
A kínai asztrológiában a születésünk napja nagyobb jelentőséggel bír, mint az év. Az állatjegyek jellemzően a külső jegyeket írják le, de a személyiségre is hatással vannak.
A kecske fő eleme a Jin-föld, melléktöltés a Jin-tűz és a Jin-fa. A túlnyomóan jin típusú emberek befelé fordulóbb, elmélkedő emberek.
Évei 1955, 1967, 1979, 1991,2003, 2015, 2027
A legenda szerint Jade császár határozta el, hogy minden hónaphoz egy állatjegyet rendel hozzá. A föld minden tájáról érkeztek az állatok, és a jegyek egymásutániságát a palotába érkezésük döntötte el. A kecske nyolcadikként érkezett.
A kecske világa az ég, ahol a felhőkben ugrál, csak ritkán tér le a földre. Az esőcsináló varázsló és a villámok barátnője, a Göncölszekér csillagjegy tagja.
Jellemzői: Karcsú, magas, elegáns és csinos. Fogékony a művészetekre, de kiteljesedéséhez szüksége van mecénásra, támogatóra. Kedveli a természetet, a harmóniát és a nyugalmat, kerüli a tömeget. Érdekelheti a spiritualitás és a lélek dolgai.
Mitológia: A görögöknél nagyon sok helyen találkozhatunk a kecskével. Különböző változatokban Zeusz dajkája az Amaltheia nevű kecske volt, aki tejével táplálta, és akinek szarvából lett később a bőségszaru. Vagy Melissza, nevelte föl, aki egy névtelen kecske tején tartotta Zeuszt.
A pásztoristen Pán lába, szakálla, és szarva kecskealkatrész, és Aphroditét is gyakran ábrázolják kecskeháton. És a görögök a szőlő felfedezését is kecskékhez kötik. Oineusz király kecskéi falatozták az édes gyümölcsöt, a sors fintora a kecskékre nézve, hogy később hálából a Dionüszosz tiszteletére rendezett ünnepségek alkalmával kis kecskéket áldoztak az istennek.
Az egyik legkorábban háziasított állat közé tartozik, a mai napig felhasználják húsát, gyapját, szarvát és tejét. Kis-Ázsiában, Közép -Ázsiában és Mongóliában manapság is nagy jelentőséggel bíró háziállat.