TEREBESS HUNGÁRIA KFT.
A Terebess Hungária Kft-t 1994-ben alapították, a cég névadói: Terebess Gábor és felesége Terebessné Kiss Julianna. Gábor elhivatottsága és szenvedélye a keleti kultúrák iránt, illetve Julianna külkereskedelmi és cégvezetői tapasztalata szavatolta a vállalkozás sikerét, hogy megismertessék és népszerűsítsék a távol kelet kultúráit, vallásait, bútorait és mindennapi használati tárgyait Magyarországgal. A családi vállalkozás lassan három évtizede töretlen lelkesedéssel szolgálja ezt a missziót.
TEREBESS CENTER
A kistarcsai hajdani textilgyár épületében lelt otthonra a Terebess Center, ahol több ezer négyzetméteren valósulhatott meg az álom, hogy a távoli kultúrák megismertetésén túl, azt is meg tudjuk mutatni, hogyan lehet együtt élni ezekkel a bútorokkal és tárgyakkal. Ne csak elérhetetlen álmok, vagy szokatlan egzotikus érdekességek legyenek, amelyeket csak egy kiállítási polcon lehet megcsodálni, hanem olyan használati tárgyak, amelyek életünk és lakásunk szerves részévé tudnak válni. Kézzel fogható és látható legyen, hogyan fér meg egymással a Kelet és a Nyugat, a modern és az antik.
TEREBESS GÁBOR
1944-ben született, író, műfordító, orientalista, keramikus, könyvkiadó és Japánban felszentelt zen buddhista szerzetes. Tanulmányait a piarista gimnáziumban kezdte, jeles érettségije ellenére nem vették fel az egyetemre, egy fiktív meghívólevéllel és a talpára ragasztott kevés pénzével elhagyta az országot, s ezzel kezdetét vette egy hat évig tartó kalandos utazás, mely során eljutott Franciaországba, az Egyesült-Államokba, Németországba, Japánba, Ausztráliába. Végül hat év után hazatért, immár zen buddhista szerzetesként lépte át a határt. Elvette feleségül Juliannát, idővel pedig megalapították a Terebess Hungária kft-t. Napjainkig, már több mint 20 éve folyamatosan szerkeszti és bővíti a terebess.hu weboldalt, amin keresztül ingyenesen egymaga szolgálja ki a világot hatalmas tudással: a keletről, vallásokról, buddhizmusról és persze rengeteg haikuval.
TEREBESS KIADÓ
Fennállása tíz éve alatt (1996-2006 között) átlagban havi egy kötetet adott ki. Eleinte csak szórólapokon terjesztettek az anyagokat, aztán elindította sorozatát, amely ázsiai útleírásokkal, néprajzi és művelődéstörténeti kiadványokkal, szépirodalmi fordításokkal ismerteti meg az olvasókat. A könyvek karcsú, kecses egyedi formájukkal, igényes kivitelben „sokan a ma létező legszebb kivitelezésű sorozatnak tartanak”.